Co to znaczy „Znać się jak świnia na gwiazdach”?

Wyrażenie „Znać się jak świnia na gwiazdach” jest barwną metaforą w języku polskim, która opisuje całkowity brak wiedzy lub zrozumienia w jakiejś dziedzinie lub temacie. Porównanie do świnii, której trudno przypisać jakiekolwiek zainteresowanie astronomią czy obserwacją nieba, podkreśla kompletne niezrozumienie lub nieświadomość danej kwestii.

Używając tego wyrażenia, podkreślamy, że dana osoba jest tak samo nieświadoma lub niekompetentna w danym temacie, jak świnia byłaby w kontekście rozważań astronomicznych. Jest to sposób podkreślenia całkowitego braku wiedzy w humorystyczny i przerysowany sposób.

Przykładowo, jeśli ktoś mówi: „Znam się na komputerach jak świnia na gwiazdach”, oznacza to, że nie ma pojęcia o technologii i nie czuje się pewnie w tej dziedzinie.

Podsumowując, „Znać się jak świnia na gwiazdach” to kolorowe wyrażenie, które w zabawny sposób opisuje całkowity brak wiedzy lub doświadczenia w określonym temacie.

Przykłady użycia

  1. Muzyka klasyczna: Kiedy na spotkaniu towarzyskim rozmowa zeszła na temat symfonii Beethovena, Marek przyznał: „Przyznam bez bicia, znam się na muzyce klasycznej jak świnia na gwiazdach.”
  2. Gotowanie: Kiedy Anna próbowała przyrządzić skomplikowaną potrawę na rodzinne święta, jej mąż żartobliwie skomentował: „Kochanie, jeśli chodzi o gotowanie, znasz się na tym jak świnia na gwiazdach. Może zostaw to mnie?”
  3. Sport: Podczas oglądania meczu piłkarskiego z przyjaciółmi, Kasia przyznała: „Nie mam pojęcia, co się dzieje na boisku. Znam się na piłce nożnej jak świnia na gwiazdach.”
Oceń to znaczenie

Znać się jak świnia na gwiazdach co to znaczy?

Jeżeli znasz inne znaczenie słowa Znać się jak świnia na gwiazdach napisz poniżej

Stale aktulizujemy naszą bazę słów na podstawie Waszych sugestii.Możesz wpisać również nowe przykłady użycia słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *